www.JapaneseSword.cz

 

 NÁKUP KATANY NA INTERNETU

POZOR! Nákup na internetu se na první pohled jeví jako snadná a lehká věc. Jsou zde určitá ALE!

První problém je jazyková bariéra v případě zahraničních e-shopů a prodejců.

Mimo zavedených e-obchodů se vystavujete značnému riziku nákupu nekvalitní zbraně, kterou máte možnost pouze vidět na fotografii a to často dost nezřetelné. Spoléháte na slovo někoho, kdo může být někým úplně jiným.

Za měsíc prosinec 2007 jsem se setkal se dvěma falešnými e-shopy, které se tvářili naprosto profesionálně. Kontakty byly uvedeny na ANTIK v TOKIU a prodávající se prohlašoval za odborníka a spoluautora několika odborných publikací. Prodejní ceny nízké, fotografie nádherné, popis zbraní úplný. Tyto e-shopy ale nabízely POUZE fotografie, stažené z internetových stránek sběratelů, jiných e-shopů, naskenované z knih a dokonce z muzeí!

Došlo dokonce k NAKLONOVÁNÍ kompletních stránek jednoho zavedeného obchodu s mnohaletou existencí a pouze výměnu kontaktů. Nic netušící zákazníci provedli nákup a ...... NIC...

Samostatnou kapitolou jsou PRODEJCI na aukcích. V Čechách je to k dnešku zejména AUKRO, kde se prodávají katany s popisem, že se jedná o originální japonské meče, ale jedná se o Čínské kopie, distribuované k nám hlavně z Polska. (viz. JAK POZNAT PADĚLKY MEČŮ - LEKCE 1.)

Pokud se zbraň zdá pravá, není stále vyhráno.

Můžete obdržet jinou zbraň, než byla ta na fotografiích. Můžete zaplatit a zbraň nikdy nedorazí a prodejce se s vámi dál nebaví a na emaily neodpovídá...

PROTOŽE: Většina zahraničních aukčních serverů provádí identifikaci pouze přes email. Takže založení účtu s falešnou identitou je otázka pár kliknutí. Peníze se posílají předem třeba pomocí Western Union, PayPal a pod.

Bezpečný není ani převod z účtu na účet, protože ten bývá otevřen na třetí osobu, nebo falešné doklady.

Za měsíc prosinec 2007 jsem v okruhu aukčních prodejců osobně narazil na 4 falešné dražitele, kteří nevlastní to, co prodávají!

Pokud se řídíte u prodejců  aukcích jejich historií a hodnocením, nesmíte zapomenout na možnost, že účet je ODCIZEN. Jeho majitel ho třeba pouze krátkodobě nevyužívá a někdo se na něj nahoural a vydává se za prodejce s dobrou minulostí a 100% bezchybností. Případ u prodejce s historií 190 dobrých obchodů.

Tato odcizení jsou i krátkodobá, kdy aktivní prodejce třeba odjede pouze na dovolenou.

Když nakupovat tak doporučuji POUZE u zavedených obchodů. Opravdu nikdo vám neprodá kvalitní katanu za 100,-USD

Pokud chcete kupovat meč z Japonska můžete se podívat na informace VÝVOZ  MEČE Z JAPONSKA

I v případě nákupu od Japonského prodejce se můžete setkat s podvodníkem, nebo organizovanou skupinou (třeba i známou Jakuzou) Export mečů je výnosnou záležitostí hlavně v případech, kdy se prodávají padělky, a to VČETNĚ padělaných dokladů NBTHK! Tyto padělky nemáte šanci odhalit, dokud je nedostanete do ruky. Podle fotografií je opravdu nepoznáte.

BUĎTE OPATRNÍ A KAŽDOU SUPER KOUPI PEČLIVĚ ZVAŽTE!